Home | Aktualności Gminne | Archiwum
Aktualności kolbaskowo24.pl » Kolejna akcja BARNINUTEK
Kolejna akcja BARNINUTEK

o charakterze ogólnopolskim,głównym koordynatorem jest redakcja "Gościa Niedzielnego".

Wiele razy słyszeliście o Chinach. W ostatnim czasie wyjątkowo dużo, bo zbliża się letnia olimpiada w Chinach. W tym wielkim, starym kraju dzieją się rzeczy dobre, ale również straszne. W telewizji słyszeliście na pewno o Tybecie. Ale nie tylko Tybetańczykom źle się powodzi. W Chinach w obozach pracy uwięzionych jest 15, a może nawet 30 milionów Chińczyków. Na stadionach, na oczach tysięcy ludzi, zabija się skazanych na śmierć. Ale najgorzej mają się rodzice. Mogą mieć tylko jedno dziecko. Jeżeli mama ma urodzić drugie, jest zmuszana do tego, by je zabiła. Ile nienarodzonych dzieci ginie w Chinach, to chyba tylko jeden Pan Bóg wie. (...)

Czy możemy pomóc Chińczykom? Tak naprawdę, to tylko modlitwą. Bo co innego możemy zrobić? Zresztą o modlitwę poprosił nas sam papież Benedykt XVI już w zeszłym roku.

Na 24 maja, to jest w sobotę po Bożym Ciele, wyznaczył dzień modlitw za Kościół w Chinach.
My będziemy się modlić nie tylko 24 dnia miesiąca, ale przez cały maj na nabożeństwach majowych lub inaczej nazywanych majówkami.

BARNINUTKI występują z kontynuacją tej inicjatywy i na niedzielnej majowej Mszy Św. 25 maja będą obecne na wszystkich Mszach Św w naszej parafii z „maryjnym repertuarem”.

Na tę niedzielę wszyscy wierni którym nie są obojętne losy innych ludzi na świecie proszeni są o przyjście do kościoła z torebką ryżu-będzie ona symbolem modlitwy za wszystkich Chińczyków; ryż będzie zbierany do specjalnych pojemników i na początku czerwca zebrany ryż będzie wysłany za pośrednictwem naszej parafii do ambasady chińskiej w Polsce.

Szklane niewielkie pojemniki na ryż będą wystawione w kościołach już od pierwszych nabożeństw majowych i po parę ziarenek będzie można wrzucać do nich przy okazji obecności na tych nabożeństwach ( nasza gorąca prośba do sołtysów miejscowości z kościołami o pomoc w ich przygotowaniu i wystawieniu) i można zapełniać je prędzej-msza 25 maja ma zakończyć tę akcję zbiórką o nieco bardziej hurtowym (torebkowym)charakterze .

Teraz jeszcze kilka słów o ryżu i jubileuszowej pielgrzymce. Ryż jest symbolem Chin. Chyba wszyscy jedzą tam ryż tak, jak my (prawie wszyscy) jemy chleb. Chciałybyśmy, żebyście przychodząc do kościoła przynosili po kilka ziaren ryżu i wrzucali je do przygotowanego szklanego naczynia. Ziarna ryżu będą symbolem Waszej modlitwy za Chińczyków. (...)


A skąd wzięła się jubileuszowa pielgrzymka?

W tym roku mija dokładnie 150 lat odkąd Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous w Lourdes. Więc za Chińczyków modlić się będziemy za szczególnym wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes.

Każdy darczyńca oprócz wewnętrznej radości z możliwości uratowania kilku istnień ludzkich otrzyma pamiątkowy obrazek.

Liczymy na Wasze serca i z góry dziękujemy za wsparcie.

 Barninutki.

 

 

 

 

 


23 kwietnia 2008, 09:04, Gosia Klebańska
[ powrót... ]
reklama
Pogoda dla Gminy Kołbaskowo

Temperatura:

Kierunek wiatru:
Szybkość wiatru:
Czynnik chłodzący:

Wschód słońca:
Zachód słońca:

Losowanie Dużego Lotka z dnia :

, , , , ,
Średnie kursy walut nr: 038/A/NBP/2023
z dnia: 2023-02-23

:
:
:
reklama
Sonda

Czy Twój sąsiada spala śmieci?

Głosuj

proszę czekać

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści ukazujące się na łamach witryny.
Kołbaskowo Przecław Warzymice Stobno Będargowo Bobolin Barnisław Siadło Dolne Kurów Siadło Górne Smolęcin Karwowo Smolęcin Ustowo Rajkowo
Forum Kołbaskowo Linki

XHTML 1.0 CSS 2.0 PHP Powered Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO