Home | Aktualności Gminne | Archiwum
Aktualności kolbaskowo24.pl » Ciekawostki Gminy Kołbaskowo
Ciekawostki Gminy Kołbaskowo
Praca przesłana na konkurs na najciekawszy artykuł o tematyce gminnej.

Wyjście awaryjne bez... wyjścia?
Spacerując w Kołbaskowie wzdłuż drogi prowadzącej w stronę Smolęcina, oprócz często przejeżdżających wywrotek i ciężkich samochodów możemy natknąć się na ciekawe rozwiązania architektoniczne.

Przy nowoczesnym wiadukcie nad autostradą z obu stron znajdują się schody prowadzące na drogę. Doskonałe rozwiązanie komunikacyjne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i podstawowych zasad ruchu drogowego w razie nagłego zdarzenia.
Jednak ktokolwiek będzie chciał zejść z wiaduktu lub wejść na niego z autostrady mocno się zdziwi. Nie ma bowiem takiej możliwości.
A to wszystko przez metalowe barierki mające na celu zapewnienie ochrony. Ale gdy zdarzy się wypadek na drodze i natychmiast będzie trzeba wydostać się spod tłumu gnających samochodów, nawet dla najbardziej wysportowanej osoby będzie to nie lada wyczyn.
Tym razem tego bezpieczeństwa jest aż za dużo.
Ale może to jednak wcale nie ochrona dla pieszych, a dla samochodów przed pędzącymi ludźmi?

Susza w Moczyłach
Moczyły to bardzo urokliwa wieś w gminie Kołbaskowo, której czaru dodaje dostęp do wody, a dokładnie Odry Zachodniej. Tutaj często można natknąć się na rybaków czyhających na dorodne ryby, dzieci przyjeżdżające na rowerach chcąc się choć trochę schłodzić w gorące lato oraz kajakarzy podziwiających okoliczną naturę.
Pierwsze co rzuca się w oczy przy brzegu to małe łódki. Niestety, ostatnio większość z nich spoczęła na mieliźnie, linia brzegowa dość mocno się przesunęła a kwiaty wodne pousychały. Może być to spowodowane gorącym latem z małą ilością opadów?
Miejmy nadzieję, że już wkrótce poziom wód wróci na swoje miejsce.
Jeśli nie, może trzeba będzie zastanowić się nad zmianą nazwy wsi na Suszyły?

PS Na jednym ze zdjęć jak się przyjrzymy to oprócz opon samochodowych można właśnie zauważyć wspomniany wcześniej rower należący do jednego z dwóch chłopców odpoczywających przy brzegu.
To dobrze, że jeszcze są tacy, którzy wybierają zdrowe rozwiązania na spędzenie wakacji. Może któryś z nich to przyszły Lance Armstrong?

A może chcecie się dowiedzieć, jaka jest różnica między fermą a farmą (i nie jest to różnica literek a i e w wyrazach :) ) oraz dlaczego blaszane garaże mogą być ryzykowną inwestycją?
Ciąg dalszy wkrótce!

zdjęcia dołączone do artykułu można obejrzeć w galerii na naszej stronie.
16 września 2015, 15:08, Mazurek
[ powrót... ]
reklama
Pogoda dla Gminy Kołbaskowo

Temperatura:

Kierunek wiatru:
Szybkość wiatru:
Czynnik chłodzący:

Wschód słońca:
Zachód słońca:

Losowanie Dużego Lotka z dnia :

, , , , ,
Średnie kursy walut nr: 038/A/NBP/2023
z dnia: 2023-02-23

:
:
:
reklama
Sonda

Głosuj

proszę czekać

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści ukazujące się na łamach witryny.
Kołbaskowo Przecław Warzymice Stobno Będargowo Bobolin Barnisław Siadło Dolne Kurów Siadło Górne Smolęcin Karwowo Smolęcin Ustowo Rajkowo
Forum Kołbaskowo Linki

XHTML 1.0 CSS 2.0 PHP Powered Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO